Proč si slavní lidé chrání své soukromí?

Přemýšleli jste někdy nad bezpečností webové kamery na vašem chytrém telefonu, tabletu nebo notebooku?

Zkuste si někdy představit, co všechno děláte, když máte puštěný a otevřený notebook. Celkem děsivé, že?

Je známo že slavné a veřejně známé osoby, si na svých noteboocích přelepují webové kamery. Mezi nimi byl například i James Comey, bývalý ředitel americké FBI, který v jednom rozhovoru prozradil, že i on si páskou přelepil na svém notebooku webovou kameru. Udělal to prý proto, že to samé udělal i někdo, koho považuje za daleko chytřejšího a inteligentnějšího, než je on sám.

To samé udělal i zakladatel Facebooku Mark Zuckenberger, který si kromě webové kamery přelepuje i mikrofon.

Díky bezpečnostnímu krytu webkamery však nemusíte používat obyčejnou a nevzhlednou pásku. Využijte raději tenkou krytku, která se jednoduše přilepí na kameru vašeho notebooku, tabletu či klidně i chytrého telefonu.

Pokud si myslíte, že poznáte spuštěnou webovou kameru podle blikající LED diody, pak zbystřete – stejně jako každá LED dioda, dá se i LED dioda na webové kameře vypnout a webová kamera může běžet, i když LED dioda ukazující její aktivitu, nebliká.

Hackeři jsou čím dál chytřejší a stačí chvilka nepozornosti, špatné kliknutí na odkaz v emailu či vir v počítači a mají vás v hrsti.

Chraňte své soukromí s jednoduchou bezpečnostní krytkou na webkameru.

Když budete chtít webkameru používat, stačí jen prstem posunout kryt a používat. Stejně snadno webkameru zase i zakryjete.